DOLAR 28,9679 0.15%
EURO 31,2363 -0.24%
ALTIN 1.862,48-1,27
BITCOIN 12750671,78%
Uşak

KAPALI

06:35

İMSAK'A KALAN SÜRE

Uşak Valiliği tarafından bugün 9 ayrı yerde semt pazarı kuruluyor.

Uşak Valiliği tarafından bugün 9 ayrı yerde semt pazarı kuruluyor.

Uşak Valiliği tarafından bugün 9 ayrı yerde semt pazarı kuruluyor.

ABONE OL
Mayıs 8, 2021 12:37
Uşak Valiliği tarafından bugün 9 ayrı yerde semt pazarı kuruluyor.
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bugün 9 ayrı yerde semt pazarı kuruluyor ancak sıkı tedbirler var. İşte o tedbirler : 

SADECE YAŞ MEYVE SEBZE VE FİDE SATILACAK

Pazar yerlerinde temizlik, giyim, züccaciye ve oyuncak gibi ürünler satılamayacak.

 Cumartesi günleri 10.00-17.00 saatleri arasında kurulacak pazarlarda özellikle köylülerin ürünleri olmak üzere sadece yaş sebze/meyve ile fide satılabilecek. Temizlik ürünleri, giyim, züccaciye, oyuncak, süs eşyası, çanta gibi ürünlerin satışına izin verilmeyecek.

Pazar yerlerinde oluşabilecek yoğunluk göz önünde tutularak valilik/kaymakamlıkların koordinasyonunda mahalli idareler tarafından gerekli tedbirler alınacak. Bu amaçla mevcut pazar yerleri genişletilecek veya ilave pazar alanları oluşturulacak. 

Pazar yerlerine kontrollü giriş/çıkışları sağlamak için belirlenen noktalar haricinde diğer tüm alanlar demir bariyer ve benzeri araç-gereç ile kapatılarak kontrolsüz giriş/çıkışlar engellenecek.

Bu alanlarda Sağlık Bakanlığı Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberinde belirtildiği üzere, sergi ve tezgahlar arasında en az 3 metre olacak şekilde mesafe bırakılacak. 

Her bir pazar yerinde gerekli kontrolleri yapmak için başta zabıta olmak üzere yeterli sayıda personel görevlendirilecek, görevlendirilen personel tarafından pazar yerlerinin içerisinde yoğunluk oluşmaması için gerekli tedbirler alınacak, içerdeki yoğunluk azaltılana kadar yeni müşteri girişine geçici olarak izin verilmeyecek. 

VATANDAŞIN MEYVE VE SEBZE SEÇMESİ YASAK

Pazar yerlerinde ambalajsız satılan yaş sebze ve meyvelere tüketici temas edemeyecek. Pazar yerlerinde ambalajsız satılan yaş sebze ve meyveler, tüketicilerce temas edilmeden, doğrudan pazarcı esnafı tarafından hijyen koşullarına dikkat edilerek poşetlenecek ve satılacak.

İlgili mahalli idare birimlerince pazar yerlerinde çöp toplama, hijyen ve dezenfeksiyon hususunda gerekli tedbirler alınacak. Pazar yerlerinde satış yapacak pazarcılar, ilgili meslek odası tarafından düzenlenen “Mesleki Faaliyet Belgesi” ile “Ticari Araç Görevlendirme Belgesi”ni ibraz etmek ve güzergahla sınırlı kalmak kaydıyla cumartesi günleri sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olacak.

Bu esaslar doğrultusunda, Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 27 ve 72’nci maddeleri uyarınca il/ilçe umumi hıfzıssıhha kurulları kararları ivedilikle alınacak.

 Pazar yerlerine yönelik her türlü tedbirin, vali/kaymakamlar ile belediye başkanları ve meslek odası temsilcilerinin katılımıyla planlanacak ve sahada bizzat takip edilmesi sağlanacak.

Başta zabıta görevlileri ve kolluk kuvvetleri olmak üzere denetim ekiplerince bu hususa ilişkin gerekli kontrol faaliyetleri eksiksiz yerine getirilecek.

 Uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmeyecek ve mağduriyete neden olunmayacak.

Bugün 9 ayrı yerde semt pazarı kuruluyor.Uşak Valiliği tarafından yapılan açıklamada şu bilgileri verdi:; “8-15 Mayıs Cumartesi günleri 10.00 -17.00 saatleri arasında açılacak pazaryerleri aşağıdaki gibidir:”

Salı Pazarı (Dikilitaş Mahallesi) 

Çarşamba Kapalı Pazarı (İslice Mahallesi) 

Sigorta Pazarı (Cumhuriyet Mahallesi)

 Mehmet Akif Ersoy Pazarı (Mehmet Akif Ersoy Mahallesi) 

Fatih Kapalı Pazarı (Fatih Mahallesi)

 Kemalöz Kapalı Pazarı (Kemalöz Mahallesi)

 Şekerevleri Pazarı (Atatürk Mahallesi)

 Halk Konutları Pazarı (Cumhuriyet Mahallesi) 

Karaağaç Pazarı (Karaağaç Mahallesi)

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.