DOLAR 28,9505 0.01%
EURO 31,4052 0.07%
ALTIN 1.890,640,34
BITCOIN 12094264,14%
Uşak
12°

AÇIK

06:35

İMSAK'A KALAN SÜRE

Uşak OSB Başkanı İş Adamı Halil Ağaoğlu çağrıda bulunmuştu o çağrıyı Cumhurbaşkanı dikkate aldı…
  • EGEM TV
  • Gündem
  • Bülten
  • Uşak OSB Başkanı İş Adamı Halil Ağaoğlu çağrıda bulunmuştu o çağrıyı Cumhurbaşkanı dikkate aldı…

Uşak OSB Başkanı İş Adamı Halil Ağaoğlu çağrıda bulunmuştu o çağrıyı Cumhurbaşkanı dikkate aldı…

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete ‘de yayınlanan yeni kararlarına göre; Uşak İl Özel İdaresi'nin, Uşak Organize Sanayi Bölgesi sınırlarının genişletilmesi amacıyla bazı taşınmazların acele kamulaştırması kararlaştırıldı.

ABONE OL
Nisan 24, 2021 16:28
Uşak OSB Başkanı İş Adamı Halil Ağaoğlu çağrıda bulunmuştu o çağrıyı Cumhurbaşkanı dikkate aldı…
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CUMHURBAŞKANI,OSB BAŞKANI HALİL AĞAOGLU VE YÖNETİMİNİN TALEBİNE OLUMLU CEVAP VERDİ..

Beylerhan ile Ürünköy arasında bulunan 3. Genişleme bölgesinin üzerinde bulunduğu 614 hektar için Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan izin alan Uşak Tekstil OSB yönetimi, izin aldığı alanda bulunan 400 parselin büyük bir çoğunluğu ile anlaştı. Ancak bir türlü anlaşamadığı 139 parsel için mülk sahipleri ile mahkemelik olmuştu.

Bu sebeple ve Adli sürecin uzaması nedeni ile sahada çalışamadığını söyleyen Uşak Tekstil OSB yönetimi, bunun üzerine acil kamulaştırma talebinde bulunmuştu.

Hatta bununla ilgili Uşak OSB başkanı Halil Ağaoğlu bir basın açıklaması yapmış sıkıntıları dile getirmişti. Halil Ağaoğlu ve OSB yönetiminin bu talepleri kabul gördü.

Değerlendirilen bu talep Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayı ile (22 Nisan 2021) tarihli Resmi Gazete ‘de yayınlanarak yürürlüğe girdi.

Şimdi ne olacak?
Bundan sonraki süreçte mahkeme sürerken Uşak Tekstil OSB yönetimi parselasyon ve genişleme çalışmalarına devam edebilecek. Mahkeme sonucunda da parsel sahiplerine belirlenen bedel üzerinden ödemede bulunacak.

Bu karar Uşak tekstil Osb ye ve Uşak sanayisine neler kazandıracak ?
Bu sorunun cevabı çok net saha genişleyince sanayii alanı genişleyecek ve başkan Ağaoğlu’nun da ifade ettiği çalışan işçi sayısı 25 bine çıkacak …
İşte Uşak Osb başkanı Halil Ağaoğlu’nun cumhurbaşkanını bu kararı almasına neden olan daha önce yaptığı o açıklamaları :
Uşak Tekstil OSB Yönetim Kurulu Başkanı Halil Ağaoğlu konu ile ilgili daha yaptığı açıklamada şu bilgileri vermişti:
“1’inci ve 2’nci bölgede 310 fabrikamız faaliyet göstermekte. 3’üncü bölgeyi kurduğumuzda bu sayıyı 500’lere ulaştırmayı ve 14 bin olan istihdam sayısını 25 binlere çıkarmayı hedefliyoruz.

Cumhurbaşkanımızın, istihdam ve işsizlik için göstermiş olduğu çabaları iş insanları olarak görmekteyiz. Bizler de Cumhurbaşkanımızın bu kararlı duruşunun arkasında bulunarak, elimizi değil gövdemizi taşın altına koymaya hazırız. Çünkü bizler, ülkemiz üzerinde oynanan oyunların farkındayız.Yöre halkı bizi destekliyor ..
3’üncü bölgenin kurulmasının düşünüldüğü Beylerhan ve Ürünköy köylerinde toplam 400 arazinin bulunduğuna dikkat çeken Ağaoğlu, şöyle devam etti:

“Bu köylerde yaşayan vatandaşlarımız da geçtiğimiz haftalarda bir basın açıklaması düzenleyerek projeye destek olduklarını açıklamıştı. Zaten burada bulunan 400 araziden 380’inin sahibi burada yatırımın gerçekleşmesini istiyor. Çünkü, vatandaşlarımız da basın açıklamasında belirtmişler, burada sulu tarım yapılmamakta. Köyde yaşayan genç nüfusun çoğunluğu şehir merkezine taşınmış.

Bizler diyoruz ki, burada gerçekleştirilecek yatırım ile Uşak’ta işsizliği bitireceğiz. Ekonomimize vermiş olduğumuz desteği 2 katına çıkarmak istiyoruz.

Burada savunma sanayi, otomotiv firmaları, giyim firmaları yatırım yapmak istiyorlar. Organize sanayi bölgemizde bulunan iş insanları olarak Cumhurbaşkanımıza burada yatırımın bir an önce gerçekleşmesi çağrısında bulunuyoruz.” Uşakta da çok yankı bulan Osb başkanı Halil Ağaoğlu’nun yapmış olduğu bu açıklama Cumhurbaşkanlığın da da karşılık buldu ve 22 nisan da yayınlanan resmî gazetede genişleme alanı resmen kabul edilmiş oldu.

UOSB Başkanı Halil Ağaoğlu ve yönetiminin bu başarısı Uşak’ta olduğu kadar tüm Türkiye’de de dikkatleri çekti. Bu çalışma bir çok OSB ve kamu kurumu için örnek de teşkil edecek.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.